Paletki - Forum dyskusyjne amatorów dyskowców. :: co sądzicie

Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Chat  Download

Paletki - Forum dyskusyjne amatorów dyskowców. Strona Główna » Akwarium » Galeria » co sądzicie

Tagi tematu: co, sadzicie

co sądzicie
Autor Wiadomość

Hex 
zakręcony ponad normę

Imię: Jakub
Piwa: 1/19

Wysłany: |11 Lip 2012|, 2012 16:31   co sądzicie

Hej mam takie pytanie bo mam małą sprzeczkę z użytkownikiem z innego forum i prosił bym was jako znawców i osoby znające się na hodowli czy to hobbystycznej czy zarobkowej dyskowców.

Spór jest może dziwny ale chce mieć że tak powiem czyste sumienie ;]
Ja uważam że akwa jest stanowczo za małe na taka ilość i taka obsadę

Wymiary dna: 115x115x162, wysokość 70 cm, grubość szkła: 12 mm

Filtracja: Tetra EX 1200 + Ikola 450

Ogrzewanie: grzałka Jager 300W

Podłoże: piasek kwarcowy + kulki gliniano torfowe + koreczki substral osmocote

Woda: RO + kran 60/40

Nawożenie: EC + K2SO4

Oświetlenie: HQI 150W 5200K

Dekoracje: korzenie "japońskie"

Fauna:
12 x dyskowce: 7 x Pigeon Tiger, 4 x jakieś niebieskie, 1 x LSS
1 x Duch amazoński około 30 cm
2 x Platydoras costatus
4 x Kosiarka właściwa
kilkanaście kirysów Sterbai
kilkanaście kirysów pstrych i spiżowych
Zbrojniki: 3 x Ancistrus sp. 2 x Ancistrus sp. red, 2 x Ancistrus LDA-16 , 1 x Hypancistrus L66, 2 x Hypancistrus zebra L46, 3 x Rineloricalria eigen

o to wypowiedź właściciela

Problemu z parametrami wody nie ma, NO3 nie przekracza od podmiany do podmiany 25 ppm (cotygodniowa podmiana 30% wody). A jeśli parametry wody utrzymują się w normie, to nie ma mowy o przerybieniu.

owy uzytkownik/właściciel uważa że to nie jest męczenie przy takiej ilości ryb w takim litrażu, ale że trzymanie 4 skalarów ( w ciele max 4cm) w 160l gdzie są tylko one i kiryski to jest już męczenie hehe,

A zatem drodzy "parafianie" prosił bym o wasze opinie i swego rodzaju rozstrzygnięcie. Z góry dziękuje

p.s jeśli jest zły dział to prosił bym o przeniesienie bo szczerze mówiąc nie wiedziałem za bardzo gdzie to umieścić

Postaw piwo autorowi tego posta

DxM
[Usunięty]

Wysłany: |11 Lip 2012|, 2012 16:59   

Akwarium jest wystarczające na taką ilość. Jakby wywalić zeń korzenie i trochę przetrzebić roślinność, albo posadzić c.balansea czy nurzańce można by wpuścić jeszcze kilka sztuk.

Hex 
zakręcony ponad normę

Wysłany: |11 Lip 2012|, 2012 17:08   

jeszcze kilka ???? wydaje mi się że i tak za dużo jest tutaj ale poczekam na wypowiedź innych ;]

DxM
[Usunięty]

Wysłany: |11 Lip 2012|, 2012 17:46   

Czy jest ich za dużo, to musiałbyś się o to ryb zapytać.

weid 
nieuleczalnie zakręcony

Imię: Jacek
Piwa: 87/71

Wysłany: |11 Lip 2012|, 2012 17:48   

DxM, jest doskonałym przykładem na to, że można mieć dużo ryb które szybko rosną, w dodatku przy małych/rzadkich podmianach i małym akwa i obfitym karmieniu i które nie chorują.

Też bym wyciął trochę gąszczu czy usunął korzeń, bo jak widać ryby urosły i nie sa to szczury czy jakieś pierdki a już spore rybeczki co na patelni by nie zginęły, ale potrzebują więcej przestrzeni, widać że rafał.gorz wie co robi.
Doświetliłbym bardziej przód akwa a przyciemnił tył, widać łączenie szyb w kącie, ale to moja opinia.

Hex 
zakręcony ponad normę

Wysłany: |11 Lip 2012|, 2012 19:15   

ja w dalszym ciągu uważam że jest ich tam za dużo że mają mało miejsca do pływania i jest to na tej samej zasadzie jak by zamknąć 12 ludzi na malutkiej powierzchni , zapewniając jedynie "dobre " warunki rozwiązanie na dłuższą metę kiepskie ale to moje zdanie

gienierator 
nieuleczalnie zakręcony

Imię: Eugeniusz
Piwa: 365/209

Wysłany: |11 Lip 2012|, 2012 19:27   

Kolo który trzyma tyle ryb ma spore doświadczenie i raczej zdroworozsądkowe
podejście do akwarystyki i osobiście uważam że tyle ryb to żaden problem ,
choć sam preferuję mniejszą obsadę (to tylko kwestia gustu)
pozdro.....
10l.

bibel7 
niebezpiecznie zakręcony
bibel7

Imię: Paweł
Piwa: 9/1

Wysłany: |11 Lip 2012|, 2012 20:08   

Ja mam 15 palet,8 sterbai oraz 2 bocje w 375l.Generalnie podmieniam wodę raz w tygodniu,ale u mnie niestety no3 jest zawsze wysokie.Więc raczej 5 palet będę musiał sprzedać :cry: Ale jeszcze się zobaczy.

weid 
nieuleczalnie zakręcony

Imię: Jacek
Piwa: 87/71

Wysłany: |12 Lip 2012|, 2012 10:22   

Hex napisał/a:
ja w dalszym ciągu uważam że jest ich tam za dużo że mają mało miejsca do pływania i jest to na tej samej zasadzie jak by zamknąć 12 ludzi na malutkiej powierzchni , zapewniając jedynie "dobre " warunki rozwiązanie na dłuższą metę kiepskie ale to moje zdanie

Dyski głównie stoją, lub "przesuwają się" wolno w wodzie, przynajmniej dorosłe, pamiętaj że to hodowlane ryby i one od zawsze mieszkały w przyciasnych M4, jak większość ludzi.

A jeśli już porównujesz do ludzi to powinieneś to zrobić jak należy, np: akademik , ze stada ludzi którzy mieszkali w jednym pokoju, dobierały się prędzej czy później pary które wynajmowały sobie mieszkania.
Albo np. nastolatkowie, spotykają się i podróżują w "paczkach" bo tak jest fajniej raźniej i przyjemniej, ale w pewnym momencie drogi się rozchodzą, bo ktoś się z kimś dobierze np. na wakacjach, lub nie rozchodzą i paczka trwa w grupie.
Ludzie od zawsze zbierali się grupy-stada, a później para oddzielała się aby przedłużyć gatunek.
Czy idąc w nocy, nieznaną ci ciemną ulicą, czujesz się 100% pewnie sam?, czy jednak wolałbyś aby było z tobą paru twoich kolesi/kumpli, czy po prostu idących kilku normalnych ludzi (takich się intuicyjnie szuka) a nie jakieś uliczne piranie, nie że się boisz czy coś, ale ...... co byś wolał?.

Aby dyski czuły się pewnie to podobno powinno być od 12szt. w górę, ale tu niech się wypowie ktoś kto ma/miał tyle.
Więcej wody tym lepiej, ale lepiej mniej a stabilnej.
Ostatnio zmieniony przez weid |12 Lip 2012|, 2012 10:23, w całości zmieniany 1 raz  

adamn 
nieuleczalnie zakręcony

Imię: Adam
Piwa: 180/2

Wysłany: |12 Lip 2012|, 2012 10:23   

Wątek napisany dla sztuki i bez przemyśleń chyba bo nie wie ktosik co i jak pisze a z matematyką chyba jest jak pies z jeżem

Hex napisał/a:

Spór jest może dziwny ale chce mieć że tak powiem czyste sumienie ;]
Ja uważam że akwa jest stanowczo za małe na taka ilość i taka obsadę

Wymiary dna: 115x115x162, wysokość 70 cm,

Podane wymiary jak mniemam i dobrze widzę są w centymetrach a znaczy to, że akwarium będące częścią koła o promieniu 115 cm jest wielkie jak szafa trzydrzwiowa i do tego ma 70 centymetrów wysokości. Chyba widzę tam cosik swojego :shock: .. a co do trzymania ryb w iluś litrach wody to nie decyduje wielkość zbiornika a zdrowotność pozyskanych ryb i tom co znajduje się w nim a tworzy cosik co zwie się równowagą biologiczną jaka dla większości przetrzymywaczy ryb jest niedoścignionym wzorcem. Tu mamy rośliny podłożę korzenie i filtry nie wspomnę o rybach.
To akwarium w takim stanie jest PERFEKT a jego zaletą jest to, że ryby mają ponad metr głębi na to by się schować i robić bara bara.
Dobrze, że moje tego nie widzą.
Adam

Hex 
zakręcony ponad normę

Wysłany: |12 Lip 2012|, 2012 11:29   

adamn napisał/a:
Wątek napisany dla sztuki i bez przemyśleń chyba bo nie wie ktosik co i jak pisze a z matematyką chyba jest jak pies z jeżem

Adamie co do tego że pisany dla "sztuki" i bez przemyślenia to się nie zgodzę, po prostu chciałem poznać zdanie znawców i ekspertów ( nie ma tu żadnej ironi sarkazmu czy innych ukrytych przesłanek żeby nie było) po prostu trapiło mnie to i tyle a Wy byliście i nadal jesteście w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości.

A co do matematyki to nie do mnie z tym to jest skopiowany opis a nie moge gryzmoły ;]

morswin9 
zakręcony ponad normę

Imię: Radek
Piwa: 17/17

Wysłany: |12 Lip 2012|, 2012 21:19   

Ostatnio kurą kazali powiększyć klatki mimo że piórka ładne i jajka też były? Jak dla mnie trochę ciasno ;)
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Hex

Hex 
zakręcony ponad normę

Wysłany: |12 Lip 2012|, 2012 21:21   

;p

rafal.gorz 
zakręcony ponad normę
LFA

Imię: Rafał
Piwa: 13/6

Wysłany: |12 Lip 2012|, 2012 21:44   

I po co było zakładać nowy wątek, wystarczyło znaleźć mój zbiornik w tutejszej galerii i zapytać. A jak tam Twoje skalary w kostce? ;)

Hex 
zakręcony ponad normę

Wysłany: |12 Lip 2012|, 2012 21:52   

hehe zrobiłem to by zaspokoić swoją ciekawość ;p i rozstrzygnąć malutki spór;p hehe, ale żeś się uparł na tą kostkę ;p

Skalarki mają się dobrze poprzednie zmieniły właściciela ( miała się zmienić aranżacja cała i obsada ryb więc sprzedałem) i nima ale co raz bardziej myślę o 3-4 sztukach bo mam straszny sentyment do nich.

Odpowiedz do tematu