Paletki - Forum dyskusyjne amatorów dyskowców. :: Co stosujecie, jeżeli macie w zbiorniku 100% wody z RO

Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Chat  Download

Paletki - Forum dyskusyjne amatorów dyskowców. Strona Główna » Flora w akwarium » Nawożenie » Co stosujecie, jeżeli macie w zbiorniku 100% wody z RO

Tagi tematu: 100, co, jezeli, macie, ro, stosujecie, wody, zbiorniku

Co stosujecie, jeżeli macie w zbiorniku 100% wody z RO
Autor Wiadomość

przygrze 
nowicjusz

Imię: Grzegorz
Postawił 1 piw(a)

Wysłany: |6 Sie 2007|, 2007 10:37   Co stosujecie, jeżeli macie w zbiorniku 100% wody z RO

Osobiście stosuję serię Planta Gainer Pro i nie mogę narzekać, ale może ktoś stosuje co innego i też jest zadowolony. Chodzi mi o przypadek, kiedy do akwarium stosujecie 100% wody z filtra RO.

Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta

krzyś 
zakręcony ponad normę

Imię: Krzysiek
Otrzymał 8 piw(a)

Wysłany: |21 Sie 2007|, 2007 09:51   

witam, z PG dodaję tylko Ferro+ - tak aby ziele było zielone :) , jeśli chodzi o dyski , dodaję do wody tylko Preis Diskus Mineralien w/g. zaleceń producenta. Jak do tej pory wszystko jest ok.
pozdrawiam

body123 
nowicjusz
body123

Imię: Bogdan

Wysłany: |9 Wrz 2007|, 2007 08:40   

Moim zdaniem zależy to od tego co masz w baniaku.Jeżeli masz same dyski to na dobrą sprawę nie musisz nic dodawać .Woda z RO jest lekko kwaśna na poziomie 5,5do6 tww i two bliskie zeru.W wodzie o tych parametrach można rozmnażać dyski.Schody zaczynają się w momencie chodowli roślin ponieważ woda ta pozbawiona jest wartości odżywczych.JA osobiście rozrabiam RO z kranówką w proporcji 8L z RO i 2L z kranu.Te dwa litry są na tyle gorące że służą mi do uzyskania odpowiedniej temperatury zanim ją wleję do zbiornika.Przy każdej podmianie dolewam do wody Mikro i Makro oraz Fe .Woda w moim baniaku ma parametry PH 6,5 :Tww-4:Two-8.Staram się monitorować NO3 które wacha się na poziomie 5 do 10.Rośliny ładnie rosną choć niestety zdażają się zakwity różnych glonów z którymi prowadzę nieustanną wojnę .Podmiany wody dokonuję raz w tygodniu około 45%.Zbiornik ma około 200L.

Brzydzi 
nowicjusz

Imię: Grzegorz

Wysłany: |19 Paź 2007|, 2007 17:39   

Krzyśku a czy inne nawozy prócz ferro i soli dodajesz do wody no i CO2?, poniewaz zamierzam przejść na RO bo glony się ciągle pojawiają, a moje roślinki coś cienko zaczęły roznąć i padają. Myślę , że to wina mojej kranówki ponieważ przed przeprowadzką było wporzo rośliny rosły, dyski pływały a teraz jest nieciekawie.

krzyś 
zakręcony ponad normę

Imię: Krzysiek
Otrzymał 8 piw(a)

Wysłany: |21 Paź 2007|, 2007 20:45   

Brzydzi napisał/a:
Krzyśku a czy inne nawozy prócz ferro i soli dodajesz do wody no i CO2?, poniewaz zamierzam przejść na RO bo glony się ciągle pojawiają, a moje roślinki coś cienko zaczęły roznąć i padają. Myślę , że to wina mojej kranówki ponieważ przed przeprowadzką było wporzo rośliny rosły, dyski pływały a teraz jest nieciekawie.

Tylko to co podałem poprzednio :)
stosuję to od marca, co prawda miałem lekkie problemy z NO3, ale powoli j€ż nad tym panuje
Co do nawozów , podczas zakładania akwarium zainwestowałem trochę w "firmowe" dodatki do podłoża .

body123 
nowicjusz
body123

Imię: Bogdan

Wysłany: |16 Mar 2008|, 2008 21:31   dodatek do RO

w poprzednim poście pisałem że do RO dolewam kranówki .Obecnie zacząłem dolewać samo RO z PG hydro mineral .Efekt jest dość dobry .Zaczynają znikać glony a zielsko staje się zielone.Po podmianie dolewam śladowe ilości FE i Micro .Wodę z RO wstępnie podgrzewam grzałką ze względu na patelki do odpowiedniej temperatury i po dodaniu hydro wlewam do zbiornika.

Odpowiedz do tematu